Rewolucyjna terapia dla zdrowia i urody

Pierwsza kapsuła odpływowa powstała w USA na przełomie lat 50. i 60. Amerykański neurolog dr John C. Lilly stworzył prototyp urządzenia, które miało odizolować człowieka od zewnętrznej stymulacji zmysłowej i poprzez ten stan leczyć wiele dolegliwości. Natomiast w latach 70. dr Peter Suedfeld i dr Roderick Borrie z University of British Columbia zaczęli badać korzyści płynące z wykorzystania tej techniki. Zmienili oni jej nazwę na REST czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Po badaniach Suedfelda i Borrie kolejni naukowcy zaczęli interesować się floatingiem. Dzięki temu naukowo udowodniono pozytywny wpływ terapii REST. Kapsuły odpływowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. W samej Unii Europejskiej działa ponad 700 ośrodków. Najwięcej w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Francji, Holandii, Belgii, Włoszech, Hiszpanii. W Polsce floating jest nowością, dopiero niedawno zaczęto o nim mówić i wykorzystywać jego dobroczynny wpływ w terapiach.

Seanse w kapsule Float Rest® poleca się wykorzystywać m.in. w leczeniach bóli reumatycznych, bóli pleców, kręgosłupa, stawów, a także przy problemach z koncentracją czy bezsennością. Korzystać z terapii powinny osoby cierpiące na depresję, walczące z nałogami, czy intensywnie uprawiające sport.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami. Przedstawiamy również materiały video pochodzące z wykładów, seminariów i prelekcji poświęconych floatingowi.

Badania naukowe o floatingu

Badnia medyczne

Liczne badania dotyczące REST (Restricted Environmental Stimulation Technique) – Techniki Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej przeprowadzone zostały na uniwersytetach, w placówkach akademickich i w prywatnych instytutach w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Podsumowaliśmy w sumie 84 dokumenty opublikowane między rokiem 1980 a 2000…

Pobierz dokument

Dermatologia

Szczególne atuty zdrowotne soli mineralnej Morza Martwego były znane już w starożytności. Poprzez wieki ludzkość odkrywała coraz więcej aspektów zalet soli mineralnej, zwłaszcza stosowanej w dużych ilościach w kąpieli. Podczas floatingu, ciało leży zawieszone w wysoko skoncentrowanym siarczanie magnezu (znanym jako epsomit czy sól angielska). Uczucie jest podobne…

Pobierz dokument

Medycyna sportowa

Kabina floatingowa jest używana w różnych obszarach medycyny sportowej od wielu lat. Floating w roztworze soli gorzkiej lub inaczej zwanej solą angielską (Epsom) posiada liczne pozytywne efekty dla organizmu człowieka. Jest zwłaszcza pomocny przy wychodzeniu ze stresu wynikającego z intensywnego ćwiczenia. Następujące kwestie zostały przebadane…

Pobierz dokument

Algezjologia

Algezjologia to nauka zajmująca się badaniem i leczeniem bólu. Rozwinęła się z chęci określenia tych funkcji ludzkiego ciała, które odgrywają rolę w zapoczątkowaniu i odbioru bólu. Niemieckie Stowarzyszenie Algezjologii (Deutsche Gesellschaft für Schmerztherapie) stwierdza, że blisko 15 milionów ludzi cierpi na chroniczny ból. Leczenie bólu jest jednym z najdroższych obszarów systemu opieki zdrowia.

Pobierz dokument

Korzyści w ortopedii

Floating w rozpuszczonej soli fizjologicznej pozwala ludzkiemu ciału na ułożenie się w takiej pozycji, której nie można spotkać w łóżku, łóżku wodnym, wannie czy na jakiejkolwiek innej powierzchni.
Ta specyficzna pozycja ciała charakteryzuje się tym, że…

Pobierz dokument

Rehabilitacja

Celem rehabilitacji jest przywrócenie funkcji fizycznych i organicznych pacjenta środkami fizjoterapeutycznymi. Środki te zazwyczaj podejmuje się jeśli pacjent miał wypadek, zranił się podczas wykonywania sportu lub podczas innej aktywności.
Sukces w leczeniu utraty lub uszkodzenia funkcji mięśniowo-szkieletowych, często występujących po operacjach, zależy w dużym stopniu od rehabilitacji…

Pobierz dokument

Redukcja stresu, zwiększenie tolerancji na stres

Korzystający z floatingu na całym świecie zgadzają się z tym, że to jeden z najlepszych sposobów redukcji stresu. Australijski Instytut Sportu na przykład, od lat korzysta z floatingu w celu zarządzania stresem. Badania naukowe pokazują, że głęboki relaks posiada trwały efekt zwiększając redukcję ACTH, adrenaliny, noradrenaliny i poziomu kortyzolu.

Pobierz dokument