co to jest ganbanyoku

Japońskie sauny skalne ganbanyoku

Ganbanyoku to japońskie określenie sauny skalnej która od ponad 1000 lat wykorzystuje fenomenalne działanie minerałów wulkanicznych w zwalczaniu wielu dolegliwości zdrowotnych.

Wyjątkowość polega na zastosowaniu oryginalnych płyt skały magmowej „ czarnej krzemionki” bogatej w kryształy minerałów które rozgrzane do komfortowej temp. 40-45°C mają zdolność emitowania leczniczego promieniowania podczerwonego tzw. głębokiej podczerwieni – głębokiego ciepła.

Poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, minerał wulkaniczny przekazuje organizmowi promienie regeneracyjne i lecznicze trzy krotnie szybciej i skuteczniej niż klasyczne sauny. Promieniowanie sauny przenika na 3-5 cm w głąb ciała pobudzając i aktywując wiele przemian na poziomie komórkowym. Takiego działania terapeutycznego nie posiada żadna inna sauna na świecie.

Doświadczenie sauny skalnej jest niezwykle przyjemne i fascynujące. Nie występuje nadmierne pocenie, nieprzyjemny zapach tak charakterystyczny dla saun tradycyjnych a przede wszystkim uczucie gorąca utrudniające oddychanie. Japońscy lekarze określają rodzaj wydzielanego potu podczas zabiegu, jako ,,pot perłowy” mający charakter kosmetycznego sebum z silnymi właściwościami bakteriobójczymi. Sauna JapanSpa® perfekcyjnie oczyszcza z toksyn i odmładza organizm. Likwiduje bóle reumatyczne , mięśniowe, eliminuje stres i napięcie. Zwalcza nadwagę i cellulit, inhaluje naturalnymi jonami ujemnymi.

Jeden z najlepszych zabiegów Wellness&Spa

Podczas sesji leżymy rozebrani lub w wygodnej odzieży sportowej na rozgrzanej do 40-45°C skale wulkanicznej. Głowę opieramy o komfortową poduszkę japońską wypełnioną prosem lub gryką. Ciepło z kamienia wnika głęboko do wnętrza ciała, powodując rozluźnienie mięśni, otwarcie porów i uwalnianie toksyn. Odczuwamy bardzo przyjemne ciepło, ale nie gorąco. Zabieg stymuluje krążenie i przyspiesza metabolizm nie przyspieszając rytmu serca. Promieniowanie infrared wydzielane z magmy wchodzi w głąb ciała 3 razy głębiej od ciepła sauny tradycyjnej, pobudzając i aktywując wiele przemian na poziomie komórkowym.

Podczas zabiegu Ganbanyoku doświadczamy specyficznego pocenia się. Ale jest to bezzapachowy rodzaj potu zwany „naturalnym balsamem” lub „potem perłowym”. Ze wzglądu na silne działanie bakteriobójcze wydzielanego sebum nie zaleca się po zabiegu kąpieli, jedynie wytarcie ciała papierowym ręcznikiem.

Zabieg jest fascynująco energetyzujący, wykorzystywany w odchudzaniu i redukcji cellulitu, podczas jednego zabiegu możemy stracić od 800 do 1200Kcal. Ponadto doświadczamy działania relaksującego, przeciwbólowego i odmładzającego.

Kamień wulkaniczny podczas zabiegu emituje jony ujemne tzw. „witaminy powietrza” które wdychamy, naturalnie inhalując organizm zwiększamy odporność i siły witalne.

Wellness&Spa ganbanyoku

Zabieg sauny skalnej uważany jest za jeden z najskuteczniejszych na świecie w terapii oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich. Łóżko JapanSpa regeneruje naskórek, wygładza zmarszczki, goi rany. Skóra odzyskuje napięcie, koloryt, jędrność i elastyczność, tak samo dzieje się z włosami które są odżywiane.

Sauna Ganbanyoku wykorzystywana jest do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych, masaży leczniczych i relaksacyjnych. Stanowi idealne stanowisko do ćwiczeń stretchingu, Yogi i medytacji.
Sauna skalna jest najbezpieczniejszą odmianą saun zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Ponieważ temperatura jest dużo niższa, niż w saunach tradycyjnych (np.fińskiej) obciążenie organizmu jest zdecydowanie mniejsze. Po konsultacji z lekarzem  mogą korzystać z niej osoby mające problemy z układem krążenia i sercem.

Po każdym zabiegu kamień wulkaniczny jest dezynfekowany gwarantując następnemu klientowi najwyższy poziom higieny.

Średni czas sesji sauny trwa od 45 do 90 min.