Float Rest® profesjonalne wspomaganie dla sportowców

Każdy dzień sportowca to ciężka praca, zarówno fizyczna jak i psychiczna. W drodze na sam szczyt kariery sportowej spotykają ich kontuzje, urazy, przemęczenie mięśni i stawów. Na spadek formy mają wpływ nie tylko urazy mechaniczne. Na co dzień sportowiec musi stawiać czoła presji otoczenia jak i swoim własnym ambicjom. Dlatego świetnym uzupełnieniem treningów jest terapia Float Rest®, która odpręża ludzkie ciało i umysł.

Floating wykorzystywany jest w sporcie już od lat siedemdziesiątych. Jednym z najsłynniejszych sportowców korzystających w przygotowaniach do zawodów z terapii floatingowej był Carl Lewis: 9 krotny mistrz olimpijski oraz 8 krotny mistrz świata w lekkiej atletyce. Ośrodki medyczne  Australian  Institute of Sport oraz Milan Lab – Laboratorium klubu piłkarskiego AC Milan, używają  kabin floatingowych do przygotowań sportowych, odnowy biologicznej czy pomocy w powrocie zawodników po kontuzjach. W USA z terapii korzystają systematycznie sportowcy wielu dyscyplin np. zawodnicy NFL.  Od 2008 r. kapsuły odpływowe standardowo używane są przez olimpijską kadrę lekkiej atletyki Wielkiej Brytanii. Badania naukowe wykazały że w czasie zabiegu Float Rest® mózg zmienia swoją aktywność z fazy Alfa na Theta i tym samym kapsuła jest idealnym środowiskiem do przeprowadzania treningu mentalnego, wizualizacji i wsparcia psychologicznego zawodnika.

Głęboki relaks

Głęboki relaks podczas zabiegu wpływa na zwiększenie przepływu krwi do mięśni, pomaga pozbyć się kwasu mlekowego, zmniejsza ból i poprawia koncentrację. Seanse przyspieszają wypłukiwanie kortyzolu i adrenaliny, nagromadzonych w trakcie treningu. Stymulują też wydzielanie endorfin oraz enkefalin stanowiących naturalne składniki przeciwbólowe. W efekcie sportowcy szybciej i efektywniej się regenerują, a rozluźnione mięśnie są bardziej odporne na potencjalne kontuzje. We wszystkich dyscyplinach sportu kapsuły Float Rest® stanowią profesjonalną pomoc w treningu i odnowie biologicznej.

float-sport2
Sięgnij po sukces
Trening mentalny.
Trening mentalny