Czym jest floating?

Floating, terapia floatingowa czy deprywacja sensoryczna – wiele nazw, jedno znaczenie.
Float Rest® to swobodne unoszenie się ciała na powierzchni wody w specjalistycznej kabinie lub kapsule floatingowej.

Woda ma jedynie 30 cm głębokości i zawiera leczniczy roztwór Epsom, zapewniający odpowiednią wyporność. Temperatura wody i powietrza wewnątrz kapsuły tożsama z temperaturą ciała, wywołuje silne wrażenie lewitacji – poczucie unoszenia się w powietrzu. Znikają obrazy, dźwięki, dotyk, nie odczuwamy siły grawitacji… Komory deprywacji sensorycznej dają kojący spokój, wokół delikatnie rozchodzi się muzyka relaksacyjna. Ciało dryfuje w warunkach całkowitej izolacji zmysłowej od bodźców zewnętrznych. Każdy seans, według zgodnej opinii klientów, to przeżycie absolutnie nieziemskie. Znikają przewlekłe bóle głowy, kręgosłupa, stawów, napięcie mięśni, nadciśnienie, stres, zmęczenie, depresja, złe samopoczucie oraz inne schorzenia. Już po kilku minutach odczuwamy działanie i pozytywne efekty urządzeń Float Rest®.

Co dzieje się w komorze deprywacji sensorycznej (kabina deprywacyjna) float SPA?

Do kabiny lub kapsuły Float Rest® wchodzimy w stroju kąpielowym. Drzwi basenu floatingowego lub kapsuły float SPA są zamykane, a my zanurzamy się w ciepłej wodzie zbliżonej do temperatury ciała. Dla zapewnienia komfortu osobom bojącym się zamkniętych przestrzeni, kabina deprywacyjna być otwarte podczas seansu. Na życzenie klienta możemy podłożyć pod szyję specjalny zagłówek.

Poziom wody nieznacznie przekracza 30 cm, dzięki czemu osoby, które nie potrafią pływać nie czują żadnego dyskomfortu. Dzięki płynowi z soli Epsom grawitacja zanika. Ciało lekko kołysze się na powierzchni roztworu, dzięki czemu mózg odpoczywa, gdyż nie musi kontrolować pracy mięśni. Aktywność lewej półkuli zostaje spowolniona, dzięki temu synchronizuje się z półkulą prawą. Mimo to mózg pozostaje aktywny i wytwarza ogromne ilości serotoniny i endorfin, tzw. hormonów szczęścia. Ponadto terapia floatingowa powoduje, że redukowany jest hormon stresu, co umożliwia pełną relaksację. W czasie zabiegu Float Rest® mózg zmienia swoją aktywność z fazy Alfa na Theta, jest to stadium, kiedy człowiek zapada w sen i jest w stanie odpowiadającym medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia i silnych emocji. Buddyjscy mnisi taki stan osiągają po kilkugodzinnych medytacjach, natomiast w kapsule taki efekt możliwy jest już po chwili zabiegu.

Po wyjściu z wody skóra jest wygładzona, jędrna i nawilżona, zmarszczki wygładzone, blizny – również po trądzikowe stają się płytkie.

Floating może być prowadzony dla dzieci z rodzicem lub dla 1 osoby dorosłej. Zabieg trwa, w zależności od potrzeb klienta, od 30 do 90 minut – od tego uzależniona jest jego cena.

Innowacja na rynku.
Innowacja na rynku
Kabina floatingowa
Kabina floatingowa